OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.07.2017r.

 1. 1. We wtorek 1 sierpnia o godz. 6.00 z kościoła św. Antoniego wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Można jeszcze dołączyć i wziąć udział w Pielgrzymce, zaś tych którzy nie mogą wyruszyć pieszo zapraszamy do duchowego uczestnictwa w Pielgrzymce. Duchowych pielgrzymów zapraszamy codziennie na Mszę św. o godz. 8.00 lub 18.00. Kartę Duchowego Pielgrzyma możemy otrzymać w zakrystii.
 2. Pierwszego sierpnia w 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętajmy w modlitwie o poległych powstańcach i ludności cywilnej, oraz módlmy się w intencji Ojczyzny i o postawę dumy i miłości do niej dla wszystkich Polaków.
 3. Tradycyjnie w miesiącu sierpniu wiele osób podejmuje abstynencję od alkoholu. Wszystkich zaś prosimy o trzeźwość.
 4. W tym tygodniu wypada I Czwartek Miesiąca nabożeństwo adoracyjne tzw. Godzina Święta od godz. 17.00 do 18.00. WI Piątek nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00, w wakacje w I Piątek o godz. 16.00 nie ma Mszy świętej, o 16.00 rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. WI Sobotę nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00 i 18.00. Za tydzień I Niedziela Miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja i procesja eucharystyczna, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i niesienia poduszeczek.
 5. W środę za nawiedzenie kościoła parafialnego można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli" pod zwykłymi warunkami.
 6. W Okunince aktualnie przebywają na „Wakacjach z Bogiem" dzieci ze Szkoły Społecznej o profilu katolickim i z parafii. W piątek o godz. 15.30 wyjeżdża młodzieżowa grupa oazowa do której może dołączyć jeszcze kilka osób. Bóg zapłać za wielorakąfpomoc w organizacji tej formy wypoczynku.
 7. Jak każdego roku prosimy o przynoszenie fantów na loterię na doroczną uroczystość odpustową, oraz przygotowanie wieńców i darów ołtarza.
  Tegorocznych gospodarzy odpustu i festynu parafialnego mieszkańców Grabanowa i Grabanowa Kolonii zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej 8 sierpnia o godz. 19.00.
 8. Dzieci zapraszamy do błogosławieństwa indywidualnego.
  1. W kaplicy w ubiegłym tygodniu zostało założone nowe nagłośnienie, w ciągu dwóch tygodni zostanie zamontowany głośnik na zewnątrz. Koszt wymiany nagłośnienia ponad 5 tys. zł.

10.Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita" oddział w Białej Podlaskiej zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w sobotę 5 sierpnia od godz. 12.00 do 17.00 w siedzibie Firmy przy ul. Brzeskiej 91. W promocji będą artykuły nabiałowe, plac zabaw dla dzieci i inne atrakcje.

11. W minionym tygodniu odeszła do Pana Helena Wieczorek; za nią, za poległych w Powstaniu Warszawskim i zmarłych bliskich naszemu sercu módlmy się: Wieczny odpoczynek ....