OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.12.2017 r. – III Niedziela Adwentu

1. Z Bożą pomocą, rozpoczęliśmy trzydniowe rekolekcje adwentowe. Otoczmy modlitwą ks. Rekolekcjonistę Jana Babika kanclerza Siedleckiej Kurii Diecezjalnej. Módlmy się także w intencji naszych parafian, by każdy owocnie przeżył ten święty czas. Pomóżmy dotrzeć do świątyni osobom starszym, dzieciom i tym, którzy nie mają pojazdów. Kapłani do chorych wyjadą we wtorek o godz. 14.00. Zapisy w zakrystii.

Program rekolekcji w poniedziałek i wtorek:

6.15 Msza św. roratnia z kazaniem dla dorosłych

10.30 Msza św. z kazaniem dla dorosłych

15.30 Msza św. z kazaniem dla dzieci

17.00 Msza św. dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania.

18.30 Msza św. z kazaniem dla dorosłych.

Po tej Mszy świętej w poniedziałek, krótka konferencja dla mężczyzn, a we wtorek dla kobiet. Spowiedź jak zwykle pół godziny przed Mszą św. Prosimy, by dorośli nie zajmowali miejsc w nawie głównej podczas Mszy św. dla dzieci i młodzieży. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas II i III Gimnazjum będą mieli krótkie, kilkunastominutowe spotkanie. Taca w poniedziałek i wtorek przeznaczona jest do dyspozycji księdza Rekolekcjonisty.

2. W najbliższą niedzielę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, dlatego ostatnia Msza święta w tę niedzielę będzie odprawiona o godz. 12.00 ; nie będzie Mszy  św. o godz. 15.30 i o 18.00. Wigilia ma charakter religijny i rodzinny. Rozpocznijmy ją od modlitwy i odczytania Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Chrystusa. W życzeniach niech będzie odniesienie do narodzin Jezusa. Wspólnie śpiewajmy kolędy. Tradycyjnie w wigilie powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych, a do wieczerzy nie podajemy żadnego alkoholu. Zaprośmy też do stołu samotnych krewnych czy sąsiadów. O północy odprawiamy uroczystą Mszę św. zwaną pasterką. W pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie nie ma Mszy św. o godz. 6.30.

3. W zakrystii możemy nabyć poświęcony opłatek.

4. Prosimy o przypomnienie wszystkim przyjeżdżającym na Święta z zagranicy, niech skorzystają z rekolekcji i spowiedzi. W piątek i sobotę rekolekcje są jeszcze w parafii św. Anny i na Woli.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie lektorów czytających Pismo Święte podczas Eucharystii.

6. W tym tygodniu we wtorek dzieci i młodzież nie przychodzą na roraty, tylko na swoje Msze św. rekolekcyjne. Natomiast na roraty zapraszamy w czwartek.

7. Dzieci po Mszy św. podejdą do błogosławieństwa i po coniedzielne obrazki.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Wanda Świderska, Maria Czemierowska, Henryk Gromadzki i Eugenia Litwinowa, za nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu módlmy się: Wieczny odpoczynek ...