Ogłoszenie duszpasterskie – 25.06.2017 r.

  1. W czwartek będziemy obchodzili Uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00. Taca tradycyjnie przekazywana jest na Stolicę Apostolską. Także w tę uroczystość pod zwykłymi warunkami odpust zupełny mogą uzyskać wierni posługujący się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża lub biskupa. Imieniny obchodzi biskup Piotr. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
  2. Pielgrzymka Nauczycieli (1-2 lipiec). Są jeszcze wolne miejsca....!
  3. W niedzielę 2 lipca obchodzony jest Diecezjalny Dzień Chorego. Z parafii organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Kodnia. Wyjazd z parkingu przy Urzędzie Powiatowym o godz. 8.30. Koszt 15 zł.; zapisy w zakrystii. Wpłacić za wyjazd będzie można także w autobusie.
  4. W tym tygodniu wypada I Sobota Miesiąca, nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00 i 18.00. W niedzielę po sumie odbędzie się adoracja i procesja eucharystyczna wokół świątyni.
  5. Przez okres wakacyjny, od przyszłej niedzieli w kaplicy w Wilczynie Msza św. będzie odprawiana o godz. 11.00. W kościele w niedziele przez okres wakacji nie będzie Mszy świętej o godz. 15.30, a w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Z powodu wyjazdu księży na urlopy i do prowadzenia turnusów w Okunince, może się zdarzyć, że podczas Mszy świętej nie będzie kapłana w konfesjonale. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi co najmniej 15 minut przed Mszą świętą.
  6. W Okunince z ks. Mariuszem od wczoraj przebywa pierwsza grupa dzieci, są to ministranci. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 z parkingu parafialnego wyjeżdża kolejna grupa dzieci z siostrą Teresą. Prawie wszystkie turnusy są już wypełnione. Jeszcze jest niewielka ilość miejsc na jeden turnus dla dzieci i na turnus dla młodzieży. Dziękujemy za pomoc w organizacji „Wakacji z Bogiem”; za podarowane warzywa, owoce i inne produkty żywnościowe oraz za wsparcie finansowe tej formy spędzania wakacji przez dzieci i młodzież. Dzieci wyjeżdżające na „Wakacje z Bogiem” do Okuninki winny przed wyjazdem przystąpić do spowiedzi świętej.
  7. Ksiądz Ireneusz w środę obchodzi imieniny. Pamiętajmy o Księdzu Solenizancie w naszych modlitwach.
  8. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek wakacyjny przypominamy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej i odpowiednim stroju, gdy nawiedzamy świątynie.
  9. Pomódlmy się za zmarłych kapłanów, dobrodziejów parafii i zmarłych bliskich naszemu sercu; Wieczny odpoczynek ...