OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.05.2017r.

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii świętej. Módlmy się w ich intencji dzieci, by do końca życia trwały przy Chrystusie i mogły budować się wiarą swoich rodziców i wychowawców.

  1. Dzieci I Komunijne wyjeżdżają w środę o godz. 6.00 na pielgrzymkę do Częstochowy i Krakowa - Łagiewnik.
  2. Jutro o godz. 16.00 ks. Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
  3. Można jeszcze zapisać się na wyjazd autokarowy w sobotę 3 czerwca na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Częstochowy. Koszt 80 zł.
  4. W piątek o godz. 19.00 w naszym kościele w ramach spotkań po ŚDM odbędzie się modlitewne czuwanie młodzieży z Białej i Rejonu, zakończone o 20.30 agapą - spotkaniem przy herbacie.
  5. Już można zapisywać się na turnusy wakacyjne do Okuninki nad jeziorem Białym. Pierwszy turnus dla ministrantów i chłopców już w sobotę po zakończeniu roku szkolnego. Nasi parafianie mają pierwszeństwo, zatem prosimy o zapisywanie się, gdyż później, zwykle brakuje miejsc. Koszt całkowity ( noclegi wyżywienie i dojazd) 300 zł. Także prosimy o zgłoszenie się do opieki dorosłych opiekunów. Tym którzy nie mają uprawnień do opieki na koloniach, a chcieliby ukończyć wymagany przepisami Kurs Wychowawcy Kolonii i Obozów, taki Kurs będzie zorganizowany jeszcze przed wakacjami.
  6. W przyszłą niedzielę Parafialna Grupa Rowerowa o godz. 8.30 z parkingu wyruszy do Pratulina na Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet. Zachęcamy do licznego udziału. Motocyklowa Grupa wyruszy o 9.30. Zachęcamy także do pielgrzymowania własnymi samochodami.
  7. Kino Merkury gra z racji 100 rocznicy Objawień Fatimskich film o niezwykłej mocy różańca w życiu ludzi i całych narodów: codziennie do środy o godz. 16.30 i w czwartek o godz. 14.15

9.  Fundacja „Wiara w biznesie" zaprasza przedsiębiorców na konferencję „Katolicka rewolucja w biznesie", która odbędzie się w budynku Urzędu Miasta 24 maja od godz. 9.00 do 15.00.Konferencja objęta jest patronatem Biskupa Siedleckiego i Wojewody Lubelskiego. Rejestracja uczestnictwa przez stronę internetową - wiarawbiznesie.pl

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Alicja Gardeł, Irena Kuryk, Danuta Ostrach i Regina Dorosz; za nich, za zmarłych bliskich naszemu sercu, zmarłych kapłanów i dobrodziejów parafii módlmy się, Wieczny odpoczynek ...