Na dworze już słońce coraz mocniej świeci, coraz częściej można zobaczyć na naszych ulicach rowerzystów, a więc rozpoczyna się czas rowerowych wyjazdów. Już dziś pragniemy poinformować, że trwają przygotowania do X Jubileuszowej Parafialnej Pielgrzymki Rowerowej, która w tym roku odbędzie się w dniach 02 ? 09 lipca 2016 roku. Celem tegorocznego pielgrzymowania będzie Częstochowa. Dlaczego właśnie to Sanktuarium? Był to cel pierwszej pielgrzymki parafialnej która odbyła się w roku 2007. Z racji małego jubileuszu  pragniemy podziękować Matce Bożej za opiekę w czasie naszych wyjazdów i za łaski które nam wyprosiła.

Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 2 lipca, po Mszy w naszym kościele wyruszymy na pielgrzymi szlak. Pierwszym noclegiem będzie parafia Miętne, słynna z obrony krzyża w 1984 roku. Oczywiście do Miętnego jedziemy na rowerach do pokonania będzie około 120 kilometrów

W niedzielę po Mszy udamy się autokarem do miejscowości Sadki, po drodze zwiedzając Toruń.

W poniedziałek zatrzymamy się na nocleg w Gnieźnie, pierwszej stolicy naszej Ojczyzny. Etap będzie liczył około 100 kilometrów.

We wtorek z Gniezna udamy się do Lichenia Sanktuarium Matki Boskiej, w środę z Lichenia udamy się do najstarszego miasta Polski czyli Kalisza, etap około 80 kilometrowy. Z Kalisza pojedziemy do  Wielunia około 90 kilometrów, zaś z Wielunia udamy się prosto do Częstochowy.

 

Ważna informacja:

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zwracamy się o jak najszybsze podejmowanie decyzji. Zgłoszenia dokonamy wysyłając email na adres: xmaks@wp.pl lub kancelaria@parafianabrzeskiej.pl w którym proszę podać imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, oraz numer telefonu kontaktowego.

Ze względu na religijny charakter pielgrzymki, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia, bez podawania przyczyny.

Termin zgłoszenia mija 31 marca bieżącego roku.