Trwają zapisy na tygodniowe kolonie do Okuninki nad jeziorem Białym. Zgłaszamy chęć wyjazdu w szkole u katechetów lub w zakrystii ( wpłacamy zaliczkę)

Terminarz

25.06 ? 02.07  Szkoła Podstawowa w Sławacinku ks. Jarosław

02.07 ? 09.07  Społeczna Szkoła Podstawowa ks. Ireneusz (brak miejsc)

09.07 ? 16.07  Młodzież i OAZA

16.07 ? 23.07  Szkoła Podstawowa w Grabanowie(brak miejsc )

23.07 ? 30.07  Szkoła Podstawowa nr 4 Siostra Teresa (brak miejsc)

30.07 ? 06.08  Szkoła Podstawowa nr 1 Siostra Teresa (brak miejsc)

06.08 ? 13.08  Młodzież i ministranci ks. Dariusz

13.08 ? 20.08  ?Wakacje z Bogiem? dorośli - rodziny

20.08 ? 27.08  Młodzież

CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

Koniecznie: śpiwór lub koc, leki przypisane przez lekarza, legitymację szkolną, różaniec, obuwie do chodzenia po domu, cieplejsze ubranie, strój kąpielowy, nakrycie głowy, przybory toaletowe, ręczniki, przybory do pisania

Można wziąć: poszewkę na małą poduszeczkę, prześcieradło, aparat fotograficzny, instrumenty muzyczne, przybory sportowe. Rodziców prosimy, jeśli ktoś ma możliwość, o wsparcie w postaci przekazanych; ziemniaków, warzyw, dżemów itp.

Nie można przywozić: laptopów, telefonów komórkowych, urządzeń grających i innych urządzeń elektrycznych. W razie wątpliwości pytać przełożonych.

ZASADY:

-kolonie mają charakter chrześcijański,wspólna modlitwa, codzienny udział we Mszy św.

-Przestrzeganie 10 Bożych Przykazań

-Koleżeńskość, dbanie o dobrą atmosferę

-Pogoda ducha i radość, dobry humor, aktywne uczestniczenie w zabawach i grach

-Przestrzeganie porządku, poszanowanie mienia wspólnego, jedzenie włożone na talerz spożywamy do końca bez grymaszenia

- Posłuszeństwo przełożonym.

- Bez zgody przełożonych nie oddalamy się z miejsca pobytu

- Bez zgody wychowawców nie wchodzimy do wody.

- Za nieprzestrzeganie tych zasad uczestnik zostaje odesłany do domu po wcześniejszym powiadomieniu rodziców.

- Zabrać z Okuninki jak najwięcej dobrych wspomnień, przyjaźni, radości, sił fizycznych i duchowych

- Rodzice niech wezmą numer telefonu od opiekunów i zostawią swój numer do ewentualnego kontaktu. Opiekunowie telefonują; gdy dziecko zachoruje, lub gdy narusza obowiązujący porządek i zasady wyżej podane.

Nie ma odwiedzin rodziców i bliskich, chyba że przyjechaliby rodzice do wszystkich dzieci jednego dnia o tej samej godzinie. W przeciwnym razie, dzieci których nikt nie odwiedziłby, przeżywałyby przykre emocje. Ponadto takie odwiedziny zajmują wychowawców i dezorganizują program dnia. Prosimy  rodziców, by dzwoniąc do opiekuna, nie więcej niż 1 raz na dzień, a jeśli można to rzadziej lub wcale,  nie prosić dzieci do telefonu, ponieważ, zwłaszcza młodsze dzieci zaczynają tęsknić za rodzicami i to źle wpływa na ich samopoczucie i pobyt.  Opiekunów należy powiadomić o ewentualnych dolegliwościach i chorobach dzieci oraz na co należy zwrócić uwagę np.: dieta, wydolność fizyczna, brane leki, czy inne problemy.  Rodziców i parafian prosimy o modlitwę, by wszystkie turnusy ?Wakacji z Bogiem? były owocne i szczęśliwe.