W niedzielę 4 września przy pięknej słonecznej pogodzie na parafialnym boisku ?Arka? przy ul. Witosa w Białej Podlaskiej odbył się odpustowy turniej piłki nożnej i siatkowej piłki plażowej. Organizatorem była sekcja sportowo ? turystyczna naszej rady parafialnej. Zawody rozpoczęły się o  godzinie 1300.

W rozgrywkach piłki nożnej wzięło udział 9 drużyn: Alo BP, FC Koledzy, FC Wola Here, Koko Jambo, KS Styrzyniec, Niebiescy, OPW Team, Pielgrzym, RBS Sielczyk. Drużyny zostały rozlosowane na 3 grupy. W grupach każda drużyna grała z każdą. Do fazy finałowej przeszły zespoły FC Wola Here, KS Styrzyniec i Niebiescy. W finale Niebiescy wygrali z FC Wola Here 1:0; Styrzyniec wygrał z Niebieskimi 1:0; a między drużynami ze Styrzyńca i Woli był bezbramkowy remis. Wyniki: 1 miejsce ? KS. Styrzyniec; 2 miejsce ? Niebiescy, 3 miejsce FC Wola Here.

W zawodach piłki siatkowej uczestniczyło 8 dwu osobowych zespołów: Korkan, Bambusy, Blus Brothers, Wiśnie, Gumisie, Harnasie, Pielgrzym I i Pielgrzym II, które zostały podzielone na 2 grupy. Z każdej grupy 2 drużyny grały w finale. Wyniki są następujące: 1 miejsce ? Korkan, 2 miejsce ? Gumisie, 3 miejsce ? Blus Brothers, 4 miejsce ? Pielgrzym I.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, cieszymy z obecności kibiców.

Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca w piłce nożnej i wszystkich grających w turnieju siatkówki plażowej zapraszamy po odbiór nagród podczas festynu odpustowego w najbliższą niedzielę 11 września po Mszy świętej o 12.

Sportowcy i kibice mogli w czasie turnieju posilić się kiełbaską z grilla i ciastem. Dziękujemy osobom, które przygotowały poczęstunek. Wyrażamy wdzięczność służbie medycznej, sędziom i wszystkim współpracującym w organizacji turnieju.