W ubiegłą niedzielę nasza parafia przeżywała wielką uroczystość, odpust ku czci patronki. Uroczystą sumę odpustową koncelebrował biskup pomocniczy diecezji grodzieńskiej ksiądz biskup Józef Staniewski. Podczas mszy poświęcono wieńce i dary ołtarza oraz nowe ziarno pod tegoroczne zasiew, a dzieciom zostało udzielone specjalne błogosławieństwo.

Na uroczystości zostali zaproszeni miedzy innymi motocykliści ze Stowarzyszenia Motocyklowego Bears Riders Łuków i Kock, relacją z tego wyjątkowego dla naszej parafii dnia podzieliła się z nami Agnieszka Domijańska ze Stowarzyszenia Motocyklowego z Łukowa:

Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk odznaczył proboszcza tej parafii ks. kanonika Mariana Daniluka Srebrnym Krzyżem Zasługi, który został przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. - Ksiądz kanonik Marian Daniluk znany jest jako kapłan wierny Bogu i świadomy swoich obowiązków duszpasterskich. Otwarty na natchnienia Ducha Świętego, wierny syn Maryi Niepokalanej i gorliwy sługa Kościoła. Jako charyzmatyczny duszpasterz inspirujący powierzonych sobie ludzi do życia wiarą oraz wytrwały głosiciel Słowa Bożego, wskazujący wartości, na których warto oprzeć życie. Bez jego otwartości na parafian i współbraci w kapłaństwie nie dokonałoby się tyle dobra przez minione lata - mówił wicewojewoda.

Po procesji rozpoczął się piknik rodzinny. Ale jaki to był piknik! Muzyka na żywo, pyszny bigos, kiełbaski, ciasta i napoje dla wszystkich gości parafii. Na festynie odwiedzać można było stoiska z wyrobami kulinarnymi i rękodziełem. Wszyscy częstowali się przygotowanymi wyrobami na zimno i na gorąco, ciastami i napojami, które przygotowali tegoroczni gospodarze odpustu: mieszkańcy Wilczyna, Julkowa i Zacisza. Na scenie przez cały festyn prezentowały się zespoły muzyczne, które grały rocka, pop, blusa.

Proboszcz wraz ze swoimi gośćmi wicewojewodą lubelskim Robertem Gmitruczukiem i prezydentem Białej Podlaskiej Dariuszem Stefaniukiem, spacerował wśród parafian, z każdym się przywitał i zamienił kilka miłych słów. Rozmawiał też z łukowskimi motocyklistami, podziękował im za udział w święcie parafii i zapewnił o chęci dalszej współpracy.

AKup  [MSz]

podlasie24.pl

W ubiegłą niedzielę parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej przeżywała wielką uroczystość, odpust ku czci patronki. Uroczystą sumę odpustową koncelebrował biskup pomocniczy diecezji grodzieńskiej ksiądz biskup Józef Staniewski. Podczas mszy poświęcono wieńce i dary ołtarza oraz nowe ziarno pod tegoroczne zasiew, a dzieciom zostało udzielone specjalne błogosławieństwo.
Następnie wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk odznaczył proboszcza tej parafii ks. kanonika Mariana Daniluka Srebrnym Krzyżem Zasługi, który został przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. - Ksiądz kanonik Marian Daniluk znany jest jako kapłan wierny Bogu i świadomy swoich obowiązków duszpasterskich. Otwarty na natchnienia Ducha Świętego, wierny syn Maryi Niepokalanej i gorliwy sługa Kościoła. Jako charyzmatyczny duszpasterz inspirujący powierzonych sobie ludzi do życia wiarą oraz wytrwały głosiciel Słowa Bożego, wskazujący wartości, na których warto oprzeć życie. Bez jego otwartości na parafian i współbraci w kapłaństwie nie dokonałoby się tyle dobra przez minione lata - mówił wicewojewoda.
Mieszkańcy Białej Podlaskiej i okolicznych wiosek przybyli na główną mszę odpustową całymi rodzinami. Na osobiste zaproszenie proboszcza parafii w uroczystościach wzięli udział również motocykliści ze Stowarzyszenia Motocyklowego Bears Riders Łuków i Kock.
AKup  [MSz]ym, co działo się podczas minionej niedzieli, podzieliła się z nami Agnieszka Domijańska ze Stowarzyszenia Motocyklowego Bears Riders Łuków:

AKup  [MSz]