W ubiegłą niedzielę nasza parafia przeżywała wielką uroczystość, odpust ku czci patronki. Uroczystą sumę odpustową koncelebrował biskup pomocniczy diecezji grodzieńskiej ksiądz biskup Józef Staniewski. Podczas mszy poświęcono wieńce i dary ołtarza oraz nowe ziarno pod tegoroczne zasiew, a dzieciom zostało udzielone specjalne błogosławieństwo.

Na uroczystości zostali zaproszeni miedzy innymi motocykliści ze Stowarzyszenia Motocyklowego Bears Riders Łuków i Kock, relacją z tego wyjątkowego dla naszej parafii dnia podzieliła się z nami Agnieszka Domijańska ze Stowarzyszenia Motocyklowego z Łukowa:

Mieszkańcy Białej Podlaskiej i okolicznych wiosek przybyli na główną mszę odpustową całymi rodzinami.

Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk odznaczył proboszcza tej parafii ks. kanonika Mariana Daniluka Srebrnym Krzyżem Zasługi, który został przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. - Ksiądz kanonik Marian Daniluk znany jest jako kapłan wierny Bogu i świadomy swoich obowiązków duszpasterskich. Otwarty na natchnienia Ducha Świętego, wierny syn Maryi Niepokalanej i gorliwy sługa Kościoła. Jako charyzmatyczny duszpasterz inspirujący powierzonych sobie ludzi do życia wiarą oraz wytrwały głosiciel Słowa Bożego, wskazujący wartości, na których warto oprzeć życie. Bez jego otwartości na parafian i współbraci w kapłaństwie nie dokonałoby się tyle dobra przez minione lata - mówił wicewojewoda.

Po procesji rozpoczął się piknik rodzinny. Ale jaki to był piknik! Muzyka na żywo, pyszny bigos, kiełbaski, ciasta i napoje dla wszystkich gości parafii. Na festynie odwiedzać można było stoiska z wyrobami kulinarnymi i rękodziełem. Wszyscy częstowali się przygotowanymi wyrobami na zimno i na gorąco, ciastami i napojami, które przygotowali tegoroczni gospodarze odpustu: mieszkańcy Wilczyna, Julkowa i Zacisza. Na scenie przez cały festyn prezentowały się zespoły muzyczne, które grały rocka, pop, blusa.

Proboszcz wraz ze swoimi gośćmi wicewojewodą lubelskim Robertem Gmitruczukiem i prezydentem Białej Podlaskiej Dariuszem Stefaniukiem, spacerował wśród parafian, z każdym się przywitał i zamienił kilka miłych słów. Rozmawiał też z łukowskimi motocyklistami, podziękował im za udział w święcie parafii i zapewnił o chęci dalszej współpracy.

AKup  [MSz]

podlasie24.pl

 

 

 

 

ym, co działo się podczas minionej niedzieli, podzieliła się z nami Agnieszka Domijańska ze Stowarzyszenia Motocyklowego Bears Riders Łuków:
W ubiegłą niedzielę parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej przeżywała wielką uroczystość, odpust ku czci patronki. Uroczystą sumę odpustową koncelebrował biskup pomocniczy diecezji grodzieńskiej ksiądz biskup Józef Staniewski. Podczas mszy poświęcono wieńce i dary ołtarza oraz nowe ziarno pod tegoroczne zasiew, a dzieciom zostało udzielone specjalne błogosławieństwo.
Następnie wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk odznaczył proboszcza tej parafii ks. kanonika Mariana Daniluka Srebrnym Krzyżem Zasługi, który został przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. - Ksiądz kanonik Marian Daniluk znany jest jako kapłan wierny Bogu i świadomy swoich obowiązków duszpasterskich. Otwarty na natchnienia Ducha Świętego, wierny syn Maryi Niepokalanej i gorliwy sługa Kościoła. Jako charyzmatyczny duszpasterz inspirujący powierzonych sobie ludzi do życia wiarą oraz wytrwały głosiciel Słowa Bożego, wskazujący wartości, na których warto oprzeć życie. Bez jego otwartości na parafian i współbraci w kapłaństwie nie dokonałoby się tyle dobra przez minione lata - mówił wicewojewoda.
Mieszkańcy Białej Podlaskiej i okolicznych wiosek przybyli na główną mszę odpustową całymi rodzinami. Na osobiste zaproszenie proboszcza parafii w uroczystościach wzięli udział również motocykliści ze Stowarzyszenia Motocyklowego Bears Riders Łuków i Kock.
Po procesji rozpoczął się piknik rodzinny. Ale jaki to był piknik! Muzyka na żywo, pyszny bigos, kiełbaski, ciasta i napoje dla wszystkich gości parafii. Na festynie odwiedzać można było stoiska z wyrobami kulinarnymi i rękodziełem. Wszyscy częstowali się przygotowanymi wyrobami na zimno i na gorąco, ciastami i napojami, które przygotowali tegoroczni gospodarze odpustu: mieszkańcy Wilczyna, Julkowa i Zacisza. Na scenie przez cały festyn prezentowały się zespoły muzyczne, które grały rocka, pop, blusa.
Proboszcz wraz ze swoimi gośćmi wicewojewodą lubelskim Robertem Gmitruczukiem i prezydentem Białej Podlaskiej Dariuszem Stefaniukiem, spacerował wśród parafian, z każdym się przywitał i zamienił kilka miłych słów. Rozmawiał też z łukowskimi motocyklistami, podziękował im za udział w święcie parafii i zapewnił o chęci dalszej współpracy.
AKup  [MSz]ym, co działo się podczas minionej niedzieli, podzieliła się z nami Agnieszka Domijańska ze Stowarzyszenia Motocyklowego Bears Riders Łuków:

W ubiegłą niedzielę parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej przeżywała wielką uroczystość, odpust ku czci patronki. Uroczystą sumę odpustową koncelebrował biskup pomocniczy diecezji grodzieńskiej ksiądz biskup Józef Staniewski. Podczas mszy poświęcono wieńce i dary ołtarza oraz nowe ziarno pod tegoroczne zasiew, a dzieciom zostało udzielone specjalne błogosławieństwo.

Następnie wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk odznaczył proboszcza tej parafii ks. kanonika Mariana Daniluka Srebrnym Krzyżem Zasługi, który został przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. - Ksiądz kanonik Marian Daniluk znany jest jako kapłan wierny Bogu i świadomy swoich obowiązków duszpasterskich. Otwarty na natchnienia Ducha Świętego, wierny syn Maryi Niepokalanej i gorliwy sługa Kościoła. Jako charyzmatyczny duszpasterz inspirujący powierzonych sobie ludzi do życia wiarą oraz wytrwały głosiciel Słowa Bożego, wskazujący wartości, na których warto oprzeć życie. Bez jego otwartości na parafian i współbraci w kapłaństwie nie dokonałoby się tyle dobra przez minione lata - mówił wicewojewoda.

Mieszkańcy Białej Podlaskiej i okolicznych wiosek przybyli na główną mszę odpustową całymi rodzinami. Na osobiste zaproszenie proboszcza parafii w uroczystościach wzięli udział również motocykliści ze Stowarzyszenia Motocyklowego Bears Riders Łuków i Kock.

Po procesji rozpoczął się piknik rodzinny. Ale jaki to był piknik! Muzyka na żywo, pyszny bigos, kiełbaski, ciasta i napoje dla wszystkich gości parafii. Na festynie odwiedzać można było stoiska z wyrobami kulinarnymi i rękodziełem. Wszyscy częstowali się przygotowanymi wyrobami na zimno i na gorąco, ciastami i napojami, które przygotowali tegoroczni gospodarze odpustu: mieszkańcy Wilczyna, Julkowa i Zacisza. Na scenie przez cały festyn prezentowały się zespoły muzyczne, które grały rocka, pop, blusa.

Proboszcz wraz ze swoimi gośćmi wicewojewodą lubelskim Robertem Gmitruczukiem i prezydentem Białej Podlaskiej Dariuszem Stefaniukiem, spacerował wśród parafian, z każdym się przywitał i zamienił kilka miłych słów. Rozmawiał też z łukowskimi motocyklistami, podziękował im za udział w święcie parafii i zapewnił o chęci dalszej współpracy.

AKup  [MSz]