Przy naszej parafii działa Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, którego zasadniczym celem jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.? (Statut KSM, par. 13)

KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem ?służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie?.

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej istnieje od 26 listopada 2000 roku.

MY czyli KSM-owicze to pozytywnie zakręceni, młodzi ludzie, którzy chcą razem ze sobą i z Bogiem spędzać swój wolny czas. Lubimy śpiewać, tańczyć, śmiać się, jeździć wszędzie, gdzie się da i gdzie nas chcą. Chcemy, żeby wokół nas działo się dużo i dobrze, dlatego na wszelkie wyzwania odpowiadamy: GOTÓW

Spotykamy się raz w tygodniu. Serdecznie zapraszamy.