Nasza parafia przeżywała w niedzielę swoją wielką doroczną uroczystość. Odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny naszej Patronki. Na sumę odpustową przyszły niezliczone rzesze wiernych, którzy chcieli dostąpić szczególnej łaski Odpustu.

Sumie przewodniczył Ks. Kanonik Tadeusz Karwowski Proboszcz parafii Św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim, słowo Boże zaś wygłosił Ks. Lucjan Dąbrowski Proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Borunach na Białorusi. Współ Celebransami byli jeszcze Ks. Prałat Pułkownik Kazimierz Tuszyński emerytowany Proboszcz parafii Wojskowej Św. Kazimierza Królewicza w Białej Podlaskiej i Ks. Prof. Kazimierz Matwiejuk wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach.

Goścliśmy także wspaniały Chór z Mińska, który swoim śpiewem ubogacił Uroczystą Eucharystię.

Jak co roku mieszkańcy Stryrzyńca, Sławacinka Starego, Grabanowa, Wilczyna i Osiedla Sielczyk przygotowali wspaniałe wieńce dożynkowe, które zostały poświęcone w trakcie uroczystej Eucharystii. Ponadto mieszkańcy Holi, Koloni Grabanów jak i ci którzy przygotowali wieńce przynieśli chleby wypieczone z tegorocznego zbioru ziarna.

Goścliśmy także wspaniały Chór z Mińska, który swoim śpiewem ubogacił Uroczystą Eucharystię.

Jak co roku mieszkańcy Stryrzyńca, Sławacinka Starego, Grabanowa, Wilczyna i Osiedla Sielczyk przygotowali wspaniałe wieńce dożynkowe, które zostały poświęcone w trakcie uroczystej Eucharystii. Ponadto mieszkańcy Holi, Koloni Grabanów jak i ci którzy przygotowali wieńce przynieśli chleby wypieczone z tegorocznego zbioru ziarna.

Po Uroczystej Sumie wszyscy zgromadzili się na boisku koło kościoła gdzie czekały ich smakołyki przygotowane przez mieszkańców Osiedla Francuska, którzy w tym roku byli Gospodarzami Odpustu. Czego tam nie było i karkówka z grilla i kaszanka, kiełbasa, bigos jak i wspaniałe wyroby zrobione w tradycyjny sposób, a rodzajów ciast aż trudno było zliczyć. Gości zabawiała kapela która na przemian z chórem prezentowała różne utwory muzyczne jak i zachęcała do wspólnego śpiewnia którego nie było końca.

Rzesza głownie dzieci zgromadziła się przy stoisku z loterią, gdzie można było wylosować wspaniałe nagrody ufundowane przez naszych parafian, dochód z loterii jak co roku przeznaczony zostanie na pomoc biednym dzieciom z naszej parafii.

Tegoroczny Odpust przeszedł już do historii, ale na pewno za rok spotkamy się znowu.

Szerszą fotorelację z Naszej uroczystości możecie zobaczyć w Galerii >>>