Długo wyczekiwana I Pielgrzymka Motocyklowa Kobiet do Pratulina jest już za nami. Czy spełniła nasze oczekiwania? Ależ oczywiście! Opowiemy o niej po kolei. Wystartowałyśmy z Łukowa o 8.00 w niedzielę 28 maja prosto do Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej. Tu przywitał nas kapelan motocyklistów Diecezji Siedleckiej – nasz dobry duch ks. Zbigniew. Pobłogosławił każdą z nas znakiem krzyża i punktualnie o 9.30 wyjechaliśmy za nim do Pratulina. Tu już trwała II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina, w tym roku pod bardzo aktualnym dla nas hasłem „Kobieta z pasją”. Tegoroczną konferencję „Znajdź pasję, odnajdziesz samą siebie” poprowadziły bardzo ciekawie s. Małgorzata Chmielewska i aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Zarówno proboszcz parafii w Pratulinie, jak i Małgorzata Ostrowska-Królikowska chętnie z nami porozmawiali, a także pozowali z nami do pamiątkowych zdjęć. Gdy przeszliśmy na plac przed ołtarzem, spotkaliśmy, mogę już tak napisać, naszych przyjaciół z Parafialnego Koła Rowerowego z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej. Łączą nas wspólne pasje, łączy też proboszcz ks. Kanonik Marian Daniluk i wikary Zbigniew Komoszka z tej parafii, dzięki którym tu przyjechaliśmy, mogliśmy się poznać i którym bardzo dziękujemy za patronat nad naszą motocyklową pielgrzymką. Po Eucharystii pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy pożegnaliśmy Pratulin, ale na pewno wrócimy tu za rok.

Fotorelacja >>>>>>>>

źródło: Bears Riders Luków