Organizatorzy Parafialnego Koła Rowerowego z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej zapraszają na niedzielny wyjazd rowerowy do Łosic. Wyjazd z parkingu parafialnego godz. 10.15 . Trasa – Biała Podlaska – Leśna Podlaska – Stara Kornica – Popławy – Łuzki – Łosice.

Organizatorzy Parafialnego Koła Rowerowego z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej zapraszają na niedzielny wyjazd rowerowy do Kocka. Zabieramy z sobą koszulki parafialne i ubranie godne do mszy świętej, która będzie odprawiana w Kościele w Kocku. Wyjazd z parkingu parafialnego godz. 7.oo Trasa – Biała Podlaska – Michałówka – Leszczanka – Witoroż – Kwasówka – Wólka Łózecka – Przegaliny – Ossowa – Wohyń – Kock. Ze względu na długą trasę będzie samochód, zapasowe rowery i 5 miejsc siedzących.

Organizatorzy Parafialnego Koła Rowerowego z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej zapraszają na niedzielny wyjazd rowerowy do Kodnia. Wyjazd z parkingu parafialnego godz. 10.15 Trasa: Biała Podlaska – Czosnówka – Ortel Książęcy – Ortel Królewski – Piszczac – Połoski – Zahorów – Kodeń. Posiłek w domu pielgrzyma we własnym zakresie. Po zwiedzeniu Kodnia powrót do Białej Podlaskiej przez Elżbiecin – Zagacie – Kopytów Kolonia – Zastawek – Dobrynka – Piszczac – Biała Podlaska. W niedzielę 18 czerwca wybieramy się do Kocka. Ze względu na długą trasę będzie samochód, zapasowe rowery i 5 miejsc siedzących.

II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet, jaka miała miejsce 28 maja, zgromadziła w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie około 4 tysiące wiernych. Wśród nich znaleźli się członkowie Parafialnego Koła Miłośników Turystyki Rowerowej, działającego przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej. O godz. 8.30 sprzed kościoła wyruszyła ok. 20 osobowa grupa rowerzystów. Większość stanowiły oczywiście panie. Trasa rowerowej pielgrzymki wiodła przez Grabanów, Rokitno, Cieleśnicę, Błonie i Zaczopki.

Do Pratulina cykliści dotarli ok. godz. 11. Tuż po przyjeździe udali się do tzw. Martyrium Pratulińskiego, znajdującego się w drewnianym kościółku na miejscu męczeństwa unitów podlaskich.

 

Więcej…

Organizatorzy Parafialnego Koła Rowerowego z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej zapraszają na niedzielny wyjazd rowerowy do Mielnika z drugiej strony Bugu. Wyjazd z parkingu parafialnego godz. 8.15 Trasa; Biała Podlaska – Cicibór - Hrud – Komarno – Konstantynów – Serpelice, gdzie odbędzie się Msza o godz. 11oo. Zabieramy z sobą koszulki parafialne. Po mszy przekraczamy promem Bug i udajemy się do Mielnika, zwiedzamy ruiny zamku, bisko piłki nożnej, kościół, punkt widokowy. Powrót do Białej podlaskiej w zależności od kursowania promu w Gnojnie.

Więcej artykułów…