Fotogaleria >>>

O godzinie dziewiątej mroźnego niedzielnego poranka ulicami Białej Podlaskiej przejechaliśmy kolumną motocyklową przed Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tu przywitał nas nasz Proboszcz Ks. Kanonik Marian Daniluk wraz z kapelanem motocyklistów diecezji siedleckiej – Zbigniewem Komoszką. Stąd wyruszyliśmy pod przywództwem kapelana na II Pielgrzymkę Motocyklową Mężczyzn, a tym samym na VII Diecezjalną Pielgrzymkę. Pięknymi podlaskimi drogami w kierunku Pratulina przejechała setka maszyn, początku i końca nie było widać! Tegoroczna pielgrzymka przebiegała pod hasłem „Bóg siłą Mężczyzny”. Punktualnie o godzinie dziesiątej w Martyrium Pratulińskim przedstawiciele Wspólnoty Tato.net przeprowadzili pogadankę na temat: „O źródłach męskiej wolności i siły”. Następnie pielgrzymi wzięli udział w Eucharystii, której przewodniczył Biskup diecezji siedleckiej – Kazimierz Gurda. Msza polowa na pratulińskich błoniach to przeżycie niezwykłe, piękna przyroda otoczenia sprawia, że odbiór duchowy… jest pełniejszy. Na zakończenie Mszy świętej zostały pobłogosławione wizerunki poszczególnych męczenników. Nieśli je motocykliści z klubu Bears Riders Łuków i Bears Riders Kock. Trzeba uczciwie przyznać, że widok tylu postawnych "umundurowanych" w klubowe kamizelki motocyklistów robił niesamowite wrażenie! Po Mszy św. wizerunki męczenników w uroczystej procesji przedstawiciele motocyklistów przenieśli i zainstalowali w sanktuarium. Agapa, czyli braterska uczta, to wielki sukces gospodyń – takiej pysznej i sycącej zupy to chyba jeszcze nie jedliśmy! W drogę powrotną każdy z nas ruszył z bochenkiem braterskiego chlebka. Kapelan poprowadził nas iście paradnym tempem, żal było się rozstawać. Gdy Proboszcz Parafii Pratulińskiej żegnał się z nami, zapytał, co nas tu przywiodło tak licznie. Jednogłośnie i bez zastanowienia odpowiedzieliśmy - "Nasz kapelan!". Coś w tym jest...

Już po raz drugi proboszcz parafii Pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Białej Podlaskiej zaprosił nas na uroczystości odpustowe połączone z dożynkami parafialnymi oraz obchodami święta Matki Boskiej Siewnej. Nie było wątpliwości, że pojedziemy do swojej „przyszywanej” parafii.

W południe wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św., podczas której na ołtarzu rolnicy złożyli wieńce dożynkowe i chleb wypieczony z tegorocznego zboża. I jak co roku Proboszcz zaprosił znamienitych gości. Byli to tym razem: wicewojewoda Robert Gmitruczuk, kierownik delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej - Małgorzata Kiec, wójt gminy Biała Podlaska - Wiesław Panasiuk, znakomity chór polonijny „Kraj Rodzinny” z Baranowicz z Białorusi.

Na placu obok kościoła zorganizowany został festyn rodzinny, gdzie wszyscy zebrani mogli spróbować wyjątkowo pysznych lokalnych specjałów. W tym roku gospodarzem odpustu byli mieszkańcy Grabanowa-Kolonii. Były tańce, konkursy, zabawy dla dzieci, a my czuliśmy się jak wśród swoich. Bo, jak słusznie proboszcz ks. Kanonik Marian Daniluk stwierdził w ogłoszeniach parafialnych, motocykliści za pierwszym razem przyjechali na odpust do swojego kapelana Zbyszka, dziś należą do wspólnoty bialskiej i przyjechali już do siebie.

Agnieszka

Fotorelacja >>>>

Odjazd do Pratulina z parkingu przy kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny  w Białej Podlaskiej  zaplanowano 1 października o godzinie 9.00.

Szczegółowych informacji o wyjeździe udziela  ks. Zbigniew Komoszka – diecezjalny kapelan motocyklistów pod numerem tel. 503 989 373

Z naszej parafii w pielgrzymce uczestniczyło 750 osób.

więcej zdjęć >>>>

Fatimska Monstrancja „Pokoju i Pojednania" dar narodu Polskiego dla sanktuarium w Fatmie na stulecie objawień Matki Bożej, nawiedza główne sanktuaria Polski i kilkanaście parafii w tym naszą.

więcej zdjęć >>>>

Więcej artykułów…