W październiku 2015r. ruszyła Diecezjalna Liga Ministrancka w Piłce Nożnej. Do rozgrywek zgłosiło się 61 drużyn w dwóch kategoriach: młodzik (28 drużyn) i junior (33 drużyny). Oczywiście wśród zgłoszonych drużyn znalazła się i nasza parafia, która wystawiła reprezentację ministrantów w obu kategoriach!
W rundzie jesiennej młodsza drużyna zmierzyła się z drużyną parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej.
W pierwszym meczu padł wynik 4:1 dla gospodarzy czyli dla nas! Bramki strzelili: Krasucki Bartek 1, Dawidiuk Michał 1, Sweklej Wojciech 1, Rutkowski Wiktor 1. W bramce świetnie spisał się Chomiński Jan.
W rewanżu lepsi okazali się ministranci z parafii na "Woli" wygrywając na własnym boisku 3:2 . Jednak wynik z pierwszego spotkania sprawił, że była to zwycięska porażka i pozwoliła przejść do następnej wiosennej rundy.
Drużyna juniorów zaś w pierwszym meczu zmierzyła się na własnym boisku ze Służbą Liturgiczną z parafii w Leśnej Podlaskiej zwyciężając 15:4. Strzelcy bramek: Daniluk Michał - 6, Kwiatkowski Tomasz - 4, Litwiniuk Michał - 2, Andrzejuk Jeremii, Bielecki Kamil i Ślązak Paweł - 1.

W rewanżu na boisku przeciwnika był wynik 13:6 również dla nas i w ten sposób dwie nasze drużyny znalazły się w drugiej rundzie. Strzelcami bramek w rewanżowym meczu byli Litwiniuk Michał 6, Kwiatkowski Tomasz 4, Daniluk Michał 3.
W rundzie wiosennej ministranci młodsi trafili na drużynę z parafii Drelów i w pierwszym meczu na wyjeździe odnieśli bolesną porażkę 18:3. Bramki strzelili Szarubko Marek 1, Sweklej Wojtek 1 i Sweklej Hubert 1. Wynik był bardzo wysoki i nie dawał wielkiej nadziei na awans w meczu rewanżowym. Jednak wiara czyni cuda a "nadzieja umiera ostatnia" i w meczu rewanżowym rozegranym w sobotę 16 kwietnia na swoim terenie udało się to co było niemożliwe! Zwyciężyliśmy 21:5 co ostatecznie do rozgrywek finałowych dało przepustkę naszej drużynie! Strzelcami bramek byli Dawidiuk Michał 15, Sweklej Wojtek 2, Stębnienko Klaudiusz 2, Sweklej Hubert 1, Krasucki Bartek 1.   
Starsi ministranci w rundzie wiosennej trafili na drużynę z parafii Konstantynów wygrywając mecz na wyjeździe 14:6 (strzelcy bramek: Daniluk Michał 7, Ślązak Paweł 4, Kwiatkowski Tomasz 2, Saczuk Jakub 1). W rewanżu rozegranym 16 kwietnia na własnym boisku padł wynik pieczętujący awans do kolejnej rundy 6:5. Bramki strzelili Ślązak Paweł 3, Daniluk Michał 1, Andrzejuk Jeremii 1, Kwiatkowski Tomasz 1.
Teraz naszych ministrantów czeka wyjazd do Siedlec na turniej finałowy, gdzie zawalczą o miano najlepiej grających w piłkę nożną ministrantów naszej diecezji!

Parafialna Grupa Rowerowa zaprasza w najbliższą niedzielę na wyjazd rowerowy. Jak zawsze spotykamy się na parkingu parafialnym o godzinie 10:30. Zabieramy dobre humory i wyruszamy do Witoroża, a dalej dla uczestników przewidziana jest niespodzianka.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Armenii w dniach 17-23.08.2016r.

Przedstawiamy bogaty program tego wyjazdu.

1 dzień: Wylot z Polski. 17 sierpnia. Spotkanie na lotnisku Okęcie o godz. 20.15, odprawa, przelot do Erywania, ok godz. 4.30 transfer do Hotelu

2 dzień: Przyjazd / Zwiedzanie miasta /

Zakwaterowanie w hotelu. Krótki odpoczynek. Po śniadaniu objazd miasta Erywania (60 km). Odwiedzimy Muzeum Historii Armenii i Cicernakaberd - park i muzeum ludobójstwa. Zwiedzimy też otwarty rynek rzemiosła - Vernissage. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Erywaniu.

3 dzień: Erywań / Etchmiadzin / Zvartnots / Saghmosavank / Erywań (~110km)

Po śniadaniu wyjazd do Etchmiadzin, który znajduje się około 20 km od Erywania. Po drodze wizyta w Kościele Św. Hripsime. Jest on  uważany za jeden z 7 cudów Armenii. Następnie zatrzymamy się przy ruinach świątyni Zvartnots - perła 7-wiecznej architektury, która jest również wpisana na listę UNESCO. Przejazd do Saghmosavank średniowiecznego klasztoru położonego w zapierającym dech w piersiach miejscu, na skraju głębokiego kanionu Ashtarak. Saghmosavank jest tłumaczony jako "klasztor psalmów". Według legendy, gdy pierwszy kościół został zbudowany klasztorni mnisi czytali psalmy przez 40 dni. Przejazd do Erywania. Obiad. Nocleg w hotelu w Erywaniu.

4 dzień: Erywań / Khor Virap / Areni / Noravank / Erywań (~ 280km)

Śniadanie. Przejazd do klasztoru Khor Virap związanego z  Grzegorzem Oświecicielem, który wprowadził chrześcijaństwo do Armenii i jest uważany za pierwszego ormiańskiego Katolikos (Najwyższego Patriarchę Kościoła Apostolskiego). Przejazd do Noravank klasztoru, który był centrum kulturalnym i religijnym 12 wieku. Po drodze wizyta w lokalnej winnicy w Areni by skosztować lokalnego wina Mrade z różnych rodzajów winogron. Powrót do stolicy. Obiad. Nocleg w hotelu w Erywaniu.

5 dzień: Erywań / Jezioro Sewan / Noraduz / Goszawank / Erywań (~340km)

Śniadanie, Wyjazd nad jezioro Sewan - największe górskie jezioro na świecie, znajduje się 70 km na północ, do Erywania i obejmuje 5% terytorium Armenii.  Znajduje się na 2000 m npm i jest drugim co do wielkości słodkowodnym jeziorem na świecie. Zwiedzimy klasztor na półwyspie oraz cmentarz Noraduz, gdzie zobaczymy  średniowieczne armeńskie pomniki kamienne. Wyjazd do Dilijan,  jednej z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Armenii. Wyżej rzeki Aghstev znajduje się klasztor Goszawank (12-13 wiek.). Powrót do Erywania. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Erywaniu.

6 dzień: Erywań / Garni / Geghard /Matenadaran/Ararat Brandy fabryka/Erywań (~ 100 km)

Śniadanie, Przejazd do świątyni pogańskiej Garni - z okresu hellenistycznego i imponującą  starożytną  architekturą ormiańską. Na wschód od Garni, powyżej wąwozu rzeki Azat , znajduje się wspaniały zabytek średniowiecznej architektury ormiańskiej - Geghard Klasztor, wpisany na listę UNESCO. Powrót do stolicy. Zwiedzimy Matenadaran - depozyt starożytnych manuskryptów, które zawierają dokumenty historyczne z Europy i Azji. Jest tu także pierwszy egzemplarz Biblii w języku armeńskim i Ewangelii. Wizyta w fabryce Ararat Brandy. Obiad. Nocleg w hotelu w Erywaniu.

7 dzień: 23 sierpnia,  Wyjazd. Śniadanie - prowiant. Transfer na lotnisko ok godz. 3.00 i przelot do Warszawy 4.45 - 6.45.

Koszt: 3500zł. Zapisy do 17 kwietnia pod. nr tel. 500-709-471

Już po raz kolejny w naszej parafii odbył się konkurs na najładniejszą palmę wykonaną samodzielnie przez dziecko. Już od kilku lat dobrych lat w Niedzielę Palmową do świątyni przybywają dzieci z własnoręcznie wykonanymi palmami, aby uczestniczyć w dorocznym konkursie. Również i w tym roku liczba uczestników przekroczyła najśmielsze przypuszczenia. Po Mszy  wyłonione jury w skład którego weszli: Pani Dorota Jakubaszek, Pani Renata Koźluk, Pani Beata Domitrz, Pani Katarzyna Hryniewicz i Pan Jacek Wiedeńczyk pod przewodnictwem księdza Proboszcza dokonali wyboru najpiękniejszych palm. Nie wyłoniono jednego zwycięzcy ale wyróżniono liczną grupę, gdyż nie sposób było dokonać sprawiedliwej oceny i wybrać tej jedynej jedynej najpiękniejszej. Wyróżnieni zostali nagrodzeni pięknymi książkami, oraz religijnym filmem. Wszystkie dzieci które brały udział w konkursie dzięki ofiarności księdza Proboszcza otrzymały małe upominki.
Już dziś wielu mówiło, że i w przyszłym roku wezmą udział i przygotują jeszcze ładniejsze palmy.


W Niedzielę Palmową w naszej parafii odbyła się uroczystość włączenia do grona ministrantów 21 kandydatów. Po kilku miesięcznym przygotowaniu i zdanym egzaminie zostali oni pełnoprawnymi ministrantami i po raz pierwszy założyli ministranckie komże. Ksiądz proboszcz na Mszy świętej o godzinie 12:00 w obecności rodziców kandydatów na ministrantów uroczyście poświęcił komże i na prośbę księdza Dariusza, który przez kilka miesięcy poświęcał swój czas na przygotowanie chłopców z klasy trzeciej do roli ministranta pobłogosławił kandydatów i włączył do grona ministrantów naszej parafii. Podziękowania należą się także rodzicom tych chłopców, za ich zaangażowanie w tym czasie przygotowania, że nie szczędzili czasu i gasili chęci chłopców, ale wręcz przeciwnie dopingowali swoich synów.


Więcej artykułów…