Trwają rozgrywki Parafialnej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W tegorocznej edycji bierze udział 10 drużyn. Niektóre mają już poza sobą pięć spotkań. Na czele tabeli znajduje się drużyna Słoneczne Wzgórze, która w pięciu meczach meczach zdobyła 10 punktów.

Więcej…

listopad ? grudzień 2015 r.

Przygotowanie do chrztu i wychowania dzieci w wierze
w parafii NNMP w Białej Podlaskiej

 

Spotkanie 1: BÓG CIEBIE KOCHA

 

 

1. ZAPALENIE ŚWIECY ze słowami: ?Światło Chrystusa? ? ?Bogu niech będą dzięki?.

2. MODLITWA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

/można zaśpiewać na melodię ?Kto się w opiekę??;

ewentualnie wspólna recytacja/

Więcej…

W minioną środę miało miejsce uroczyste rozpoczęcie kolejnego sezonu Halowej Ligi Piłki Nożnej. W hali Zespołu Szkół Zawodowych przy ulicy Brzeskiej, zgromadziły się wszystkie drużyny zgłoszone do tegorocznej edycji ligi. O godzinie 19:00 ks. Jarosław modlitwą rozpoczął zmagania piłkarzy, na wstępie zaapelował o postawę godną chrześcijanina w trakcie zaciętych meczy. Po błogosławieństwie pierwsze drużyny rozpoczęły zmagania.

Więcej…

W minioną sobotę, grupa blisko 80 dzieci uczestniczyła w wycieczce do Kodnia i Kostomłot. Uczestnikami były dzieci które w październiku przynajmniej 15 razy uczestniczyły w Nabożeństwie Różańcowym. Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 9:00. Pierwszym  celem naszej wycieczki była Bazylika Matki Boskiej Kodeńskiej. Po przybyciu dzieci uczestniczyły we Mszy świętej którą celebrował ks. Jarosław Rękawek. Zwiedziliśmy Kalwarię i sklepik z pamiątkami, gdzie uczestniczy zaopatrzyli się w liczne pamiątki. Około południa pożegnaliśmy Matkę Kodeńską i udaliśmy się do Kostomłot gdzie już nas oczekiwał ksiądz Proboszcz jedynej w świecie parafii Bizantyjsko - Słowiańskiej ks. Zbigniew Nikoniuk. W Kostomłotach miało miejsce pieczenie kiełbasek, które dzieci z apetytem pochłonęły. Po uczcie duchowej ksiądz Zbigniew oprowadził nas po cerkwi oraz opowiedział historię tego miejsca. Około 15 wróciliśmy w wyśmienitych humorach do domów. Pragniemy podziękować pomysłodawcy księdzu Proboszczowi Marianowi, oraz opiekunom Siostrom Teresom oraz księdzu Jarosławowi.

Uczestnicy. 

 

 

Od najbliższej niedzieli zmienia się porządek odprawiana Mszy świętych w naszym kościele.

Dochodzi Eucharystia o godzinie 15:30. Zapraszamy.

Więcej artykułów…