Poniedziałek 26.01.2015

od godziny 15:30

ul Piłsudskiego i Artyleryjska 2 księży (1 od Placu Wolności, 1 od końca ulicy)

ul. Żeromskiego bez bloku 2 księży ( 1 od ul. Nowej, 1 od końca ulicy)

Wtorek 27.01.2015

od godziny 15:30

ul. Narutowicza i Łąkowa ? 3 księży (2 od al. Jana Pawła, 1 od ul. Reformackiej)

Środa 28.01.2015

od godziny 15:30

ul. Polana, Dwernickiego - 2 księży ( od Brzeskiej i od Madler)

ul. Lipowa i Turystyczna - 1 ksiądz

 

 

Niedziela 14.12.2014


6:30 ? Msza święta z nauką dla dorosłych

8:00 ? Msza święta z nauką dla dorosłych

10:00 ? Msza święta z nauka dla młodzieży

12:00 ? Msza święta z nauką dla dzieci

18.00 ? Msza święta z nauką dla dorosłych

 

Poniedziałek ? Wtorek


6:15 ? Msza święta z nauką dla dorosłych

10:30 ? Msza święta z nauką dla dorosłych

15:30 ? Msza święta z nauką dla dzieci

17:00 ? Msza święta z nauką dla młodzieży

18:30 ? Msza święta z nauką dla dorosły

SAKRAMENT SPOWIEDZI

PONIEDZIAŁEK I WTOREK PÓŁ GODZINY PRZED MSZĄ

Już za 19 miesięcy rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Młodzież z całego świata zanim wyruszy na spotkanie z Ojcerm Świętym będzie gościła przez 5 dni we wszystkich polskich diecezjach, w tym także w Białej Podlaskiej. Dlatego raz w miesiącu będziemy spotykali się w różnych parafiach naszego regionu, aby duchowo i organizacyjnie przygotować się na to wielkie wydarzenie. Nasze spotkania nazwaliśmy:

W drodze na światowe Dni Młodzieży... Przystanek Biała.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 28 listopada o godzinie 19.30 w parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej. W programie m.in, barwna opowieść dwojga bialczan, którzy uczestniczyli w 5 Światowych Dniach Młodzieży; modlitwa słowem i piosenką w intencji ŚDM oraz słodka niespodzianka. Zapraszamy wszystkich młodych ludzi zrzeszonych i niezrzeszonych
w grupach parafialnych, tych którzy chcą głębiej zaangażować się w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży i tych, którzy tylko chcą poznać ich ideę, Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

W niedzielę 9 listopada nasza  parafia przeżywała uroczystości odpustowe ku czci św. Jozafata Kuncewicza.

Św. Jozafat Kuncewicz to patron szczególny, bowiem przez ponad 150 lat szczątki świętego znajdowały się w świątyni parafialnej. Po zaborach przez wiele lat ukryte były przed Caratem, w podziemiach naszej świątyni, który zwalczał wszelkie ślady dotyczące unitów. W 1916 roku szczątki zostały wywiezione do Wiednia ,a stamtąd do Watykanu.
Mszy Świętej odpustowej przewodniczył ks. Leszek Dąbrowski, dyrektor ekonomiczny Seminarium Duchownego w Siedlcach. Kapłan wygłosił też homilię. ? Św. Jozafat wzywa nas do tego abyśmy zadali sobie pytanie o to w jaki sposób  postrzegamy swoją wiarę. Oprócz tego, że dzisiaj wiara jest czymś niemodnym , przynajmniej w mediach- w wielkim świecie, to często też próbuje się nam ukazać pewną postawę tolerancji wobec wiary.
Jak podkreślał kapłan promowana, płytka tolerancja prowadzi często do ateizmu. ? Dzisiaj, kiedy świat staje się taką globalną wioską, gdzie łatwo wszędzie dotrzeć, gdzie możemy zetknąć się z różnymi kulturami i religiami, pytanie o naszą wiarę  staje się niezwykle istotne . Pytanie o to w kogo ja wierzę , na kim próbuję oprzeć swoje życie , co jest postawą dla mnie do wiary w Boga?- kontynuował kapłan.
Na uroczystości odpustowe ku czci św. Jozafata przyjechał chór ,Cantus Cordis?  z Mińska na Białorusi. Chór uświetnił Eucharystię. Po Mszy św. Dał również koncert pieśni patriotycznych na sali konferencyjnej biurowca przy ul. Brzeskiej

na podstawie Podlaskie24.pl

Już po raz 6 odbyła się wycieczka dla dzieci które w miesiącu październiku, przynajmniej 15 razy były na nabożeństwie różańcowym. Ciszy fakt, że z roku na rok powiększa się grupa dzieci które modlą się na różańcu. W tym roku celem wyjazdu było Muzeum Zamojskich w Kozłówce. Ten piękny pałac zachwycił wszystkich uczestników, a było nas prawie 120 osób plus opiekunowie. Po zwiedzaniu był czas na zabawę na placu zabaw i własnoręcznie upieczona nad ogniskiem kiełbaska. Podziękowania składamy pracownikom muzeum, którzy w przepiękny sposób, przybliżyli nam historię tego miejsca. Na koniec Panie które oprowadzały nas po obiekcie, nie miały słów uznania dla naszych dzieci za ich przepiękną postawę, co cieszy nasze serca.

Więcej artykułów…