W najbliższym czasie rozpoczną się rozgrywki Halowej Parafialnej Ligi Piłki Nożnej.

Regulamin rozgrywek i formularz zgłoszenia drużyny znajduje się w zakładce Piłka Halowa.

Miesiąc październik to miesiąc różańca, tradycją lat ubiegłych pragniemy włączyć różne grupy do wspólnej modlitwy. Zadaniem prowadzących jest przygotowanie rozważań na konkretny dzień i odmówienie różańca. Zachęcamy do zapoznania się z grafikiem.

Data

Dzień

Grupa prowadząca

19.10

Niedziela

Księża

20.10

Poniedziałek

Uczniowie Szkoły Podst. nr 1

21.10

Wtorek

Kandydaci do Bierzmowania klasa 3

22.10

Środa

KSM

23.10

Czwartek

Kandydaci do Bierzmowania klasa 2

24.10

Piątek

Uczniowie Szkoły Podst. nr 4

25.10

Sobota

26.10

Niedziela

Księża

27.10

Poniedziałek

Kółka Różańcowe Kobiet

28.10

Wtorek

Pielgrzymi Rowerowi

29.10

Środa

Kandydaci do Bierzmowania klasa 3

30.10

Czwartek

Domowy Kościół

31.10

Piątek

Ministranci

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania.

Poprzez odpowiednią dla każdej z grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ??? ??? (czyt. fos-zoe) ? greckie słowa ?światło? i ?życie?, krzyżujące się na literze ?omega?, która tutaj jest symbolem Ducha Świętego (jako Tego, który jest wszystkim) i ułożone w kształt krzyża. Popularna nazwa tego symbolu to foska.

Struktura Ruchu jest zgodna ze strukturą Kościoła. Małe grupy, do których należą uczestnicy Ruchu, zasadniczo tworzą jego wspólnotę w parafii. Wspólnoty Ruchu utrzymują ze sobą łączność spotykając się na Dniach Wspólnoty.

Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w r. 1954. Ruch Światło-Życie rozwinął się z oaz ? rekolekcji zamkniętych prowadzonych metodą przeżyciową. Przed rokiem 1976 Ruch był znany pod nazwą ?Ruch oazowy?, ?Ruch Żywego Kościoła?.

Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki (24 III 1921 ? 27 II 1987).

W naszej parafii również pragniemy powołać do istnienia ruch oazowy. Dzieci które będą tworzyć Oazę Dzieci Bożych zapraszamy na pierwsze spotkanie w sobotę 27 września o godzinie 11:00, zaś młodzież która utworzy Oazę Nowej Drogi zapraszamy na spotkanie w piątek o godzinie 19:00.

 

W niedzielę 01 marca o godzinie 11:15 zapraszam dzieci z klas II i rodziców na  spotkanie przygotowujące do I Komunii.

 

Przypominamy, że 22 lutego odbędzie się egzamin z pacierza dla kandydatów do I Komunii.

W minioną niedzielę 07 września nasz wspólnota parafialna obchodziła doroczną uroczystość Odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Już tradycyjnie na godzinę 12:00 przybyli licznie parafianie jak i goście, bo odpust w parafii na Brzeskiej jest szeroko znany nie tylko w pobliskiej okolicy, ale jego rozgłos sięga daleko. Uroczystość rozpoczęła się od Eucharystii, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Prałat Henryk Hołoweńko, długoletni proboszcz i budowniczy parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim i były Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach, koncelebransami byli O. Henryk Cieniuch, Kapucyn z Gorzowa Wielkopolskiego, były Gwardian Klasztoru w Białej Podlaskiej i ks. Tadeusz Karwowski proboszcz parafii Świętego Józefa w Międzyrzecu Podlaskim. Dzień Odpustu to również dzień dziękczynienia za tegoroczne plonu. Wspólnoty z Grabanowa, ze Styrzyńca, z Osiedla Sielczyk i Sławacinka Starego przygotowały wspaniałe wieńce dożynkowe. W darach ołtarza nie zabrakło niesionego przez mieszkańców: Holi, Grabanowa, Styrzyńca, Sławacinka Starego, Białki, Julkowa, Osiedla Sielczyk, chleba z tegorocznego ziarna.

 

 

Tradycyjnie po uroczystej Eucharystii miał miejsce festyn, którego gospodarzami w tym roku byli mieszkańcy Sławacinka Starego na który zgromadziło się blisko trzy tysiące osób. Wszyscy mogli skosztować wspaniałych wędlin z Zakładu Mięsnego z Włodawy, wspaniałych kiełbas z grilla jak i wędzonych na miejscu przy których mocno uwijali się gospodarze festynu jak i pielgrzymi rowerowi w charakterystycznych żółtych koszulkach. Można było spróbować bigosu jak i przeszło 100 rodzajów ciast przygotowanych przez mieszkańców Sławacinka jak i innych parafian. Wielką popularnością cieszyła się otwarta w budynku parafialnym Kawiarnia Rabarbar, która serwowała pyszne lody, kawę jak i dania obiadowe, a dzieci mogły się do woli wyhasać w sali zabaw która znajduje się w kawiarni.Atmosferę umilał zespół Antykwariat grający dobre polskie przeboje jak również Chór parafialny. Gości licznie przyciągały różnorodne stoiska m.in.  z produktami z Kodnia (chleb, miód). Ogromną popularnością cieszyła się Loteria fantowa dochód z której jak co roku przeznaczony jest na pomoc dzieciom z naszej parafii. Atrakcji było tak wiele, że aż trudno je wszystkie wyliczyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu Odpustu już po raz kolejny rozegrany została na boisku parafialnym, przy ulicy Witosa turniej w piłkę nożną i piłkę siatkową plażową. Do zawodów stanęło 11 drużyn piłkarskich i 10 zespołów które zmagały się na boisku do piłki plażowej.

Więcej artykułów…